Skip to main content

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

szukaj
0

Czy wiecie, że najważniejszym punktem pielęgnacji w lecie jest stosowanie kremu czy emulsji przeciwsłonecznej z wysokim filtrem? Promienie słoneczne nie dość, że sprawiają, że nasza skóra wygląda starzej to jeszcze są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia – mogą powodować raka oraz inne choroby skóry.

Koreanki od wieków chronią się przed szkodliwymi promieniami, unikają ekspozycji na słońce, dzięki czemu cieszą się dłużej zdrowo wyglądającą, skórą bez zmarszczek. Europejczycy i Amerykanie jadąc do Azji dziwią się, że większość osób wychodzi na dwór z parasolem – nic dziwnego, to w końcu sekret ich pięknej i młodej cery.

Azjatki uważają, że warto od najmłodszych lat dbać o to jak będziemy wyglądać w wieku dojrzałym – w końcu piegi, plamki starcze czy obwisła skóra oraz zmarszczki to efekt nadmiernej ekspozycji na słońce.

Czym jest UV i UVA oraz UVB co się kryje pod tymi nazwami?

UV to promieniowanie ultrafioletowe – to rodzaj energii pochodzącej ze Słońca. Niszczy komórki skóry i DNA przez co uważana jest za czynnik kancerogenny (powodujący raka). Promieniowanie tworzy także szkodliwe wolne rodniki, które działają niekorzystanie na nasz wygląd.

UVA – promieniowanie odpowiedzialne za starzenie skóry, przez uszkadzanie kolagenu – działa długotrwale

UVB –  krótkotrwały okres, nie działa głęboko – to nasz nieprzyjaciel od oparzeń skóry po opalaniu

W związku z tym, że istnieją dwa rodzaje promieniowania powinniście szukać produktów z szerokim spektrum działania, żeby uchronić skórę przeciw starzeniem i poparzeniami

Co oznacza SPF?

To angielski skrót Sun Protection Factor – określa on skuteczny faktor w eliminacji promieniowania UVB. Numer SPF oznacza jaki czas dany krem działa oraz w ilu procentach ochrania skórę. 50 to najwyższy faktor i oznacza 98% siły działania kosmetyku oraz 500 min. ochrony.

Zasady rekomendowane przez kosmetologów z Akademii Piękna:

  • smaruj się filtrem codziennie
  • nie zapominaj o wysokim faktorze
  • przy upałach smaruj twarz kilka razy dziennie to zapewni wystarczającą protekcję