Skip to main content

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

szukaj
0

Witajcie!

W trakcie konsultacji nasi Pacjenci mają dużo pytań i wątpliwości odnośnie zabiegu depilacji laserowej. Rozumiemy to i cieszymy się, że chcą czuć się pewnie, bezpiecznie i komfortowo decydując się na zabieg. Nasi kosmetolodzy starają się rzetelnie odpowiadać na wszystkie zadane pytania. W dzisiejszym wpisie zamieściłam odpowiedzi na te, które słyszymy najczęściej.

Czy depilacja laserowa jest skuteczna na zawsze?

Tak. Zabieg laserowego usuwania owłosienia daje efekt na zawsze. Laser Palomar Vectus™ niszczy nie cebulki, ale komórki macierzyste, z których jest ona wytwarzana. Daje to pewność, że włosy zniszczone podczas depilacji nigdy nie odrosną. Jednak nasze ciało żyje, gospodarka hormonalna też się zmienia i może zdarzyć się, że za kilka lat pojawią się pojedyńcze nowe włoski. Dla pewności trwałości efektu można wykonywać raz w roku pojedyńczy zabieg przypominający.

Czy skóra może być opalona?

Tak. Należy jednak odczekać około 2-3 tygodni od ekspozycji na słońce. Laser Palomar Vectus™ jako jedyny na rynku posiada w zestawie kompatybilne urządzenie SkinTel pozwalające określić poziom aktywnej melaniny w skórze. Dzięki temu urządzenie samo dobiera bezpieczne dla skóry parametry. Ryzyko poparzeń jest zminimalizowane do zera.

Kiedy można wykonywać zabiegi?

Zabiegi depilacji laserowej można wykonywać przez cały rok. Szczególną uwagę należy zachować w okresie wiosenno-letnim, gdy skóra jest szczególnie narażona na promieniowanie UV. Przestrzeganie zasad szczególnej ochrony przed promieniami UV zagwarantuje Państwu pełną satysfakcję z wykonanych zabiegów.

Skąd reklamy o możliwości wykonania zabiegów na skórze opalonej?

Bo tak naprawdę zabieg technicznie może być wykonany na skórze opalonej, ale energia użyta w jego trakcie będzie musiała zostać obniżona, aby nie wywołać oparzeń. Niższa energia oznacza mniejszą skuteczność w odniesieniu do włosów.

Jaki czas należy „zapuszczać” włosy do zabiegu?

Włosów wcale nie trzeba „zapuszczać”, należy jedynie zaprzestać ich mechanicznego wyrywania ze skóry na ok. miesiąc w przypadku włosów na twarzy i ok. 1,5-2 miesięcy na tułowiu i kończynach. Oznacza to, że nie wolno w tym czasie używać wosku, pęsety, ani depilatora mechanicznego. Dozwolone jest golenie włosów. Zdarza się, że pacjentki nie wytrzymują tak długiego okresu i przychodzą wcześniej, z niewielką ilością włosów. Należy liczyć się z nieco mniejszą skutecznością takiego zabiegu i ewentualną koniecznością wykonania większej ilości zabiegów.

Ile zabiegów powinno się wykonać, aby pozbyć się owłosienia na zawsze?

Aby pozbyć się niechcianego owłosienia należy wykonać zwykle od 4-8 zabiegów. Ostateczna liczba zabiegów jest zależna od oczekiwań pacjenta oraz od skłonności do występowania nadmiernego owłosienia szczególnie u osób z zaburzeniami endokrynologicznymi. Zabieg powtórzony pięciokrotnie pozwala na znaczną redukcję ilości włosków, ich osłabienie i spowolnienie wzrostu, a często wyeliminowanie ich całkowite. Konieczność powtarzania zabiegów wiąże się z cyklem wzrostu włosa. Nie wszystkie włosy rosną równocześnie, rozróżniamy trzy fazy wzrostu włosa – anagen, katagen oraz telogen. Celem depilacji jest naświetlenie i przez to usunięcie tych włosów, które są w fazie aktywnego wzrostu, czyli w fazie zwanej anagenem. Włosy będące w kolejnych fazach wzrostu nie zaabsorbują dostatecznej dawki promieniowania lasera i zachowają zdolność regeneracji i dalszego wzrostu. Dlatego konieczne jest kilka zabiegów, aby zaaplikować światło lasera na włosa we właściwej fazie.

W jakim odstępie czasowym powinnam się zgłosić na kolejny zabieg?

Kosmetolog wykonując pierwszy zabieg umawia się na konkretną datą kolejnego zabiegu, biorąc pod uwagę osobiste predyspozycje i uwarunkowania Pacjenta. Data kolejnego zabiegu jest również ściśle powiązana z fazami wzrostu włosa, w związku z tym kolejny zabieg należy wykonać średnio w odstępie 4–12 tygodni, w zależności od depilowanej części ciała.

Kiedy depilacja laserowa nie przynosi efektu?

Nie ma takich sytuacji. Są jednak sytuacje, gdy depilacja laserowa nie daje oczekiwanych efektów. Są to uwarunkowania hormonalne i genetyczne. Nieprawidłowości hormonalne mogą towarzyszyć takim chorobom jak: Zespół Cushinga, guzy nadnerczy i przysadki, zespół jajników policystycznych lub być wynikiem zaburzeń hormonalnych. Owłosienie uwarunkowane genetycznie to przede wszystkim problem mieszkańców śródziemnomorskich lub osób o tym typie urody. Sygnałem jest stan, gdzie po kilku zabiegach włosy wciąż pojawiają się w zbyt dużych ilościach. Wtedy konieczna jest wizyta u endokrynologa i połączenie kuracji hormonalnej z laserową. Zabiegów nie będzie 5, ale np. 10. Ale efekt będzie! Zawsze przed rozpoczęciem kuracji ostrzegamy o takim ryzyku.

Kiedy zauważę redukcję owłosienia?

Redukcja owłosienia obecna jest z zabiegu na zabieg. Każdorazowo udaje się zlikwidować ok. 30% włosów. Pacjent „widzi” redukcję, kiedy odsetek ten osiągnie ok. 50%, co ma najczęściej miejsce po 3. zabiegu.

Dlaczego przed depilacją laserową golimy włosy?

Ponieważ włoski podczas zabiegu ulegają spaleniu. W związku z tym te, które wyrastają ponad powierzchnię skóry mogą być przyczyną poparzeń naskórka. Poza tym ogranicza to działanie lasera, którego światło (w takim przypadku) rozprasza się na odrośniętym włosie.