Skip to main content

Kup Voucher na Dzień Mamy ♥♥♥

Kup Voucher na Dzień Mamy ♥♥♥

Kup Voucher na Dzień Mamy ♥♥♥

Kup Voucher na Dzień Mamy ♥♥♥

Kup Voucher na Dzień Mamy ♥♥♥

Kup Voucher na Dzień Mamy ♥♥♥

Kup Voucher na Dzień Mamy ♥♥♥

Kup Voucher na Dzień Mamy ♥♥♥

szukaj
0

Witajcie!

Zapraszam po następną dawkę odpowiedzi na zadawane przez Was pytania. Chcemy rozwiać Wasze wszystkie wątpliwości.

Dlaczego przeciwwskazaniem do depilacji są przebyte choroby nowotworowe?

Czynne lub przebyte choroby nowotworowe są bardzo poważnym przeciwwskazaniem do depilacji laserowej. Mimo, że wiązka lasera nie dociera i nie wpływa bezpośrednio na organy wewnętrzne, to oddziałuje w sposób pośredni na cały organizm. Po wyleczeniu nowotworu organizm jest osłabiony i podatny na czynniki zewnętrzne mogące aktywować komórki nowotworowe. Promieniowanie lasera może pobudzić te komórki do podziału i wzrostu, powodując nawrót choroby lub przerzuty.

Czy depilacja brodawek sutkowych jest skuteczna?

Tak, depilacja okolic sutków jest skuteczna, jeśli spełnione są podstawowe zasady obowiązujące przy depilacji laserowej, tak samo jak w przypadku każdej innej części ciała. Między innymi: im włosy są ciemniejsze i grubsze tym lepszy i szybszy efekt.

Czy włoski odrastają po ciąży?

Jeśli chodzi o efekty depilacji po ciąży to sprawa jest bardzo indywidualna. U niektórych kobiet po ciąży może utrzymywać się efekt sprzed ciąży, a u innych organizm może wytworzyć nowe cebulki, z których wyrasta włos. Niestety, nie da się dokładnie przewidzieć kto i jak zareaguje.

Czy przy ciemnorudych włosach i jasnej karnacji będą efekty depilacji?

Im ciemniejszy włos i jaśniejsza skóra, tym lepsze efekty depilacji można uzyskać. Rude włosy mają mniej melaniny od innych ich typów dlatego, aby je zlikwidować potrzebna jest większa liczba zabiegów, niż np. przy włosach czarnych. Na pewno zabiegi depilacji laserowej mogą osłabić je na tyle, aby pielęgnacja skóry była mniej kłopotliwa – mniej podrażnień, mniej wrastających się włosków.

Czy implanty piersiowe są przeciwwskazaniem do zabiegu depilacji laserowej okolic bikini, pach i nóg?

Implanty piersiowe nie są przeciwwskazaniem do wykonania depilacji laserowej bikini czy nóg. Jeśli chodzi o depilację pach zalecamy konsultację w celu stwierdzenia dokładnego umiejscowienia implantu. Zabieg możemy wykonywać conajmniej miesiąc od zabiegu powiększania piersi.

Co wchodzi w zakres bikini całkowitego u mężczyzn?

W zakres bikini całkowitego u mężczyzn wchodzi wzgórek łonowy, pachwiny i szpara pośladkowa. Ze względów zdrowotnych omijane są jądra.

Czy są jakieś przeciwwskazania, by depilacji laserowej poddała się nastolatka w wieku 16-18 lat?

U młodych osób, w wieku 16-18 lat można wykonać zabieg depilacji laserowej, pod warunkiem, że nie jest podwyższony poziom testosteronu. W okresie dojrzewania dochodzi do zaburzenia gospodarki hormonalnej, dlatego zaleca się wykonanie takich zabiegów, gdy hormony są już ustabilizowane. Bezwzględnym warunkiem wykonania depilacji laserowej u niepełnoletniej osoby jest pisemna zgoda jednego z rodziców lub prawnego opiekuna, podpisywana na miejscu w gabinecie, podczas konsultacji.

Czy jest możliwa depilacja laserowa okolic odbytu i depilacja jąder u mężczyzn?

Jest możliwość wykonania depilacji laserowej w okolicy szpary pośladkowej. Nie wykonujemy depilacji jąder, ponieważ nie jest to bezpieczne. Laserowe usunięcie owłosienia w okolicy jąder, może doprowadzić do bezpłodności u mężczyzn.

Jakie ryzyko niesie poddanie się depilacji laserowej w momencie przyjmowania leków na tarczycę, bądź przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych?

Tabletki antykoncepcyjne nie mają żadnego wpływu na zabieg. Jeśli chodzi o przyjmowanie leków na tarczycę – wiąże się to z problemami hormonalnymi. Jest wtedy możliwość, że zabieg depilacji laserowej może przynieść troszkę mniejszy efekt, niż u osób, które nie mają tego problemu.