Skip to main content

Kup Voucher na Dzień Mamy ♥♥♥

Kup Voucher na Dzień Mamy ♥♥♥

Kup Voucher na Dzień Mamy ♥♥♥

Kup Voucher na Dzień Mamy ♥♥♥

Kup Voucher na Dzień Mamy ♥♥♥

Kup Voucher na Dzień Mamy ♥♥♥

Kup Voucher na Dzień Mamy ♥♥♥

Kup Voucher na Dzień Mamy ♥♥♥

szukaj
0

Wkrótce lato, więc coraz częściej zaczynamy marzyć o pięknej skórze, którą będziemy mogli swobodnie odsłonić. Właśnie teraz jest odpowiedni moment, aby rozprawić się z problemem pajączków na twarzy, ciągłego rumienia czy szpecących przebarwień.
Oprócz odpowiedniej domowej pielęgnacji, warto skorzystać z porad specjalisty, który wytłumaczy jak skutecznie dbać o skórę z problemami naczyniowymi i pigmentacyjnymi oraz zaproponuje najlepsze rozwiązania gabinetowe na pozbycie się problemu.

Przebarwienia

Przebarwienia stanowią jeden z bardziej uciążliwych defektów na skórze. Często pacjentki zgłaszają się do nas po ratunek, gdyż wszystkie dotychczasowe metody usunięcia przebarwień nic nie dawały. Winowajcą odpowiedzialnym za powstawanie przebarwień jest nieprawidłowe działanie melanocytów, komórek wytwarzających melaninę – najważniejszy czynnik warunkujący zabarwienie skóry. Czasami w niektórych miejscach jest ich za dużo, są zbyt aktywne i produkują zbyt dużo barwnika. Plamy pojawiają się zazwyczaj w miejscach, które najczęściej wystawiamy na słońce, na twarzy, dłoniach, dekolcie, przedramionach i ramionach oraz na łydkach. Po za tym przebarwienia powstają na skutek zaburzeń hormonalnych, stanów zapalnych skóry, zażywania niektórych leków, a także przez substancje fotouczulające zawarte w niektórych lekach, perfumach i kosmetykach. I niestety nasilają się z wiekiem.

Naczynka, rumień, trądzik różowaty

Skóra z rozszerzonymi naczynkami włosowatymi, tzw. cera naczynkowa to najczęściej występujący problem skórny z jakim trafiają do nas pacjenci. To problem, który nęka zarówno wiele kobiet i mężczyzn, tych nastoletnich, jak i dojrzałych. Przyczynami tej przypadłości są predyspozycje genetyczne (najczęściej, bo aż w 80 proc.), wrażliwość skóry, zaburzenia hormonalne i krążeniowe, schorzenia przewodu pokarmowego oraz nadciśnienie tętnicze. Na kruche naczynka źle wpływa też opalanie, wielogodzinne stanie na wysokich obcasach i siedzący tryb życia.

Niestety, warunki atmosferyczne w jakich żyjemy, również nie sprzyjają temu problemowi. Zima, mróz, ogrzewanie, nasilają ten problem. Skoki temperatury rozszerzają naczynia krwionośne, a twarz pokrywa się rumieniem. Bardzo ważne jest odpowiednie pielęgnowanie takiej cery, gdyż nieleczona może przejść w trądzik różowaty.

W naszej klinice zabiegi wykonujemy na innowacyjnym laserze Alma Harmony Baby®. Oprócz tego nasi specjaliści indywidualnie dobierają pielęgnacje domową dla pacjenta, która ma ogromne znaczenie w podtrzymywaniu efektów zabiegów

fot. Efekty po zabiegach laserem Alma Harmony Dye-VL®

 

Pacjenci zawiedzeni różnymi formami walki z rumieniem, trądzikiem różowatym czy rozległymi zmianami naczyniowymi (naczyniaki) trafiają do nas szukając ostatniej deski ratunku na swoje problemy. W większości przypadków pomaga technologia Dye-VL.
Najbardziej zaawansowana technologia laserowa wykorzystująca wąskopasmowe światło pulsacyjne jaką dysponuje laser Alma Harmony Baby® daje możliwość leczenia pacjentów ze zmianami naczyniowymi i pigmentacyjnymi w obrębie twarzy, szyi i dekoltu. Wiązka światła Dye-VL z zakresu 500-600 nm doprowadza do termicznego uszkodzenia zmian barwnikowych (melanina) lub naczyniowych (hemoglobina).

Pierwsze efekty zauważalne są tuż po zabiegu. Przebarwienia ciemnieją, a następnie ulegają wchłonięciu aż do całkowitego zaniku (do 4 tygodni). Rumień na twarzy stopniowo się zmniejsza, naczynka znikają jak „wymazane gumką”. Zwykle powtarza się 1-3 zabiegów co 4-6 tygodni uzyskujemy najlepsze efekty przy zachowaniu bezpieczeństwa i bez ryzyka uszkodzenia skóry. Zdarza się, że pacjenci uzyskują docelowy efekt już po pierwszym zabiegu.

Jeśli Ty również zmagasz się z problemem zmian naczyniowych lub pigmentacyjnych zapraszamy na bezpłatną konsultację , podczas której specjalista doradzi jakie zabiegi najlepiej rozwiążą problem