Skip to main content

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

szukaj
0

Witajcie!

Każdej z nas marzy się zdrowa, gładka i promienna cera. Dlatego poza podstawową codzienną  pielęgnacją, warto również pamiętać o jej złuszczaniu. Zbliża się lato, dużo słońca, a jak wiemy, wiele zabiegów, np. większości peelingów chemicznych oraz laserów w tym okresie nie możemy wykonywać. Mamy jednak czasami niedocenione urządzenie, jakim jest peeling kawitacyjny, całkowicie bezpieczny w okresie lata.

Kosmetologia zna wiele sposobów na pozbywanie się zrogowaciałego naskórka. Jednym z nich jest właśnie peeling kawitacyjny. Zabieg ten znacznie poprawia wygląd skóry, oczyszcza ją, eliminuje trądzik i zaskórniki, a także likwiduje płytkie przebarwienia i zmarszczki. Ponadto niweluje szorstkość skóry i ziemisty kolor.

Według mnie zabieg ten, choć prosty i często niedoceniany jest podstawą pielęgnacji skóry w gabinecie kosmetologicznym. Ja, jako kosmetolog, bardzo często cała terapię zabiegową zaczynam od przygotowania i oczyszczeniu skóry za pomocą kawitacji. Poza tym jest dosyć tani i nawet osoby z niskim budżetem mogą dbać o skórę chodząc do specjalisty.

Peeling kawitacyjny działa w oparciu o urządzenie wytwarzające fale ultradźwiękowe o niskiej częstotliwości wywołujące w środowisku wodnym zjawisko kawitacji. Polega ono na tworzeniu się w cieczy pęcherzyków z gazem, które gwałtownie pękają, dzięki czemu powodują oderwanie się martwych komórek naskórka.

Ultradźwięki za pomocą wibracji wywołują efekt mikromasażu, przez co usprawniają krążenie krwi, przemianę materii oraz zaopatrywanie w tlen komórek skóry właściwej. Zabieg ten umożliwia nam nie tylko pozbycie się martwych komórek naskórka, wygładzenie skóry, lecz również dokładnie usunąć zanieczyszczenia takie jak sebum z porów, zaskórniki oraz bakterie, które są główną przyczyną powstawania wyprysków. Pomaga także w odblokowaniu ujść gruczołów łojowych.

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem bezinwazyjnym i całkowicie bezpiecznym.  Należy jednak pamiętać, że pozbawia skórę warstwy ochronnej, wskutek tego skóra po zabiegu może być bardziej wrażliwa na działanie promieniowania słonecznego. Dlatego też, aby uniknąć przebarwień, bardzo ważna jest ochrona przed promieniami UV.

Aby móc cieszyć się efektem gładkiej, oczyszczonej i zdrowo wyglądającej skóry, zaleca się wykonywanie peelingu kawitacyjnego co kilka tygodni, natomiast jego częstotliwość ustalamy według indywidualnych potrzeb.

Sprawdź naszą ofertę peelingu kawitacyjnego.