Skip to main content

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

szukaj
0

Witajcie!

Jak zapewne wiecie, wraz z wiekiem spada ilość kolagenu w skórze. Pojawiają się zmarszczki i bruzdy, skóra zaczyna wiotczeć, traci swoją elastyczność i staje się coraz bardziej podatna na działanie siły grawitacji. Proces ten możemy zatrzymać, a powstałe zmarszczki zniwelować dzięki zabiegowi termoliftingu.

Co to jest termolifting?

We współczesnej kosmetologii promieniowanie podczerwone wykorzystywane jest do niechirurgicznego odmładzania skóry, poprzez oddziaływanie na położone głębiej warstwy kolagenu. Urządzenie emitując fale o częstotliwościach radiowych podgrzewa włókna kolagenowe, powodując ich obkurczenie do pierwotnej długości. Dzięki temu skóra odzyskuje elastyczność oraz jędrność, a zmarszczki zostają wygładzone. Ponadto następuje pobudzenie oraz stymulowanie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych.

Jak wygląda zabieg?

Po oczyszczeniu skóry nakładamy specjalny preparat, który ułatwia operowanie głowicą na skórze. Kolejna faza zabiegu obejmuje relaksujący masaż głowicą ze szlachetnego szkła szafirowego, emitującą promieniowanie podczerwone, powodując kontrolowane podgrzewanie skóry do temperatury około 40 stopni C. Zabieg jest bezbolesny a skóra po zabiegu wygląda naturalnie. Może pozostać niewielkie zaczerwienienie, które po kilku godzinach ustępuje.

Jakich efektów można się spodziewać?

Termolifting poprawia napięcie i elastyczność skóry, zmarszczki zostają wygładzone, bruzdy nosowo-wargowe zostają zniwelowane. Dzięki niemu możemy uwydatnić kości policzkowe oraz linię żuchwy, jak również poprawić cały owal twarzy. Efekt liftingu widoczny jest już w czasie zabiegu a końcowy efekt odmłodzenia uzyskujemy po około 3-6 miesięcy po zabiegu i utrzymuje się do dwóch lat.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

W profilaktyce procesu starzenia się skóry dla osób między 25 a 35 rokiem życia wystarczy wykonać jeden zabieg, natomiast u osób powyżej 35 roku życia terapia powinna składać się z serii od 3 do 5 zabiegów w zależności od kondycji skóry z zachowaniem miesięcznych odstępów. Zabieg można wykonywać bez względu na fototyp skóry, również na skórach opalonych oraz z problemami naczyniowymi.

W celu wspomagania produkcji nowych włókien kolagenowych, zalecamy wykonanie zabiegów z zastosowaniem witaminy C, C-Peel Sesderma. Jest to peeling chemiczny, który poza stymulacją kolagenu dodatkowo wykazuje działanie rozjaśniające, wzmacniające oraz rozświetlające skórę.