Skip to main content

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

szukaj
0

Pacjenci często nie wiedzą jakie urządzenie wybrać wśród tylu dostępnych i samych najlepszych. Nie są w stanie ocenić jakości urządzenia, mocy czy bezpieczeństwa. W tym artykule spróbuję pokazać różnice między laserem diodowym Vectus, a często spotykanym w klinikach laserem Light Sheer Duet.

 

Vectus to udoskonalona wersja urządzenia Light Sheer – ci sami twórcy stworzyli doskonalsze urządzenie !

 

Amerykańska firma Palomar Medical Technologies 15 lat temu stworzyła laser diodowy Light Sheer. Do tej pory technologia Light Sheer była uważana za złoty standard trwałej depilacji laserowej. W tym czasie grupa naukowców firmy Palomar pracowała nad udoskonaleniem technologii, czyli zwiększeniem skuteczności i bezpieczeństwa zabiegu oraz skróceniem czasu trwania zabiegu. W ten sposób po 10 latach powstał innowacyjny, doskonały laser diodowy Vectus™.
Oba lasery to medyczne lasery diodowe wyspecjalizowane do trwałego usuwania zbędnego owłosienia.
Porównamy je w kilku znaczących kryteriach wpływających na efekt zabiegów i zdrowie oraz komfort pacjenta.

 

  • BEZPIECZEŃSTWO

Wielką innowacją w laserze Vectus jest inteligentny czytnik melaniny Skintel. To jedyne urządzenie na świecie, które w 100% zapewnia nam bezpieczeństwo zabiegów i brak ryzyka poparzeń. Przed każdym zabiegiem kosmetolog przykłada Skintel do skóry pacjenta i mierzy poziom barwnika czyli melaniny w skórze. Zczytany parametr przesyła do urządzenia, które samo indywidualnie dla cech pacjenta dobiera maksymalną ale bezpieczną moc zabiegu. Dzieki systemowi Skintel, tylko Vectus potrafi idelanie dobrać parametry do każdej skóry bez względu na jej kolor i jest skuteczny przy depilacji włosów jasnych i rudych.

W laserze Light Sheer parametry dobiera kosmetolog na podstawie własnej oceny skóry pacjenta. Nie jest to doskonałe z powodu ryzyka ustawienia zbyt dużej mocy i poparzenia pacjenta ale również i zbyt małej mocy i wtedy zabieg będzie nieskuteczny.

  • SKUTECZNOŚĆ

Kryterium to jest dla pacjenta zwykle najważniejsze. W laserze Vectus naukowcy poprawili rozłożenie diod w głowicy, są one gęściej ułożone i na większej powierzchni, co powoduje, że światło dociera do każdego punktu na skórze i zabieg jest dokładniejszy, a co za tym idzie więcej włosków zostanie usunietych po zabiegu.

 

Kolejna innowacja to opatentowana technologia Photon Recycling wykorzystująca wysłane światło lasera, jako ponowną energię. Światło lasera w glowicy Light Sheer w trakcie strzału naturalnie odbija się od skóry i „marnuje” aż 80% wiązki lasera. „Magiczne lustra”, które są wbudowane w głowicę Vectus™, powodują, że impuls w 100% trafia ponownie do skóry, dzięki temu, że odbijają się właśnie od „luster”. To bardzo znacząco zwiększa skuteczność i efektywność zabiegu. Rezultaty są po prostu niesamowite.

  • KOMFORT

Zarówno Vectus jak i Light Shher posiadają system chłodzący, który ma zapewnić większy komfort zabiegu dla pacjenta. System aktywnego chłodzenia w laserze Light Sheer chłodzi górną warstwę skóry jedynie przed i po strzale lasera. Vectus posiada system Advanced Contact Cooling, który kontroluję temperaturę ciała przed, po strzale lasera oraz dodtakowo w trakcie trwania impulsu. To powoduje, że znacznie zmniejsza się ból, a sam zabieg jest bardziej komfortowy.

  • SZYBKOŚĆ

Zarówno laser Vectus jak i Light Sheer posiadają dwie głowice dużą i małą stosowane w zależności od wielkości obszaru zabiegu. Laser Vectus posiada dodatkowo 3 tryby pracy głowicy (ciągły, średni i wolny), co znacznie skraca czas wykonywania zabiegu. W zależności od odczuć pacjenta, kosmetolog dobiera odpowiednie tempo wykonywania strzałów. Im szybciej wykonuje zabieg, tym mniej działa chłodzenie skóry i na odwrót. Zabieg depilacji pach trwa ok. 1 minuty, bikini 15 minut a nogi 40 minut. Takiego rozwiązania nie posiada Light Sheer i czas zabiegów jest znacznie wydlużony.

VECTUS®

LIGHT SHEER DUET®

Zapraszam na film, który pokazuje ile czasu możemy oszczędzić wykonując zabiegi depilacji laserem Vectus.

Decydując się na depilację laserową, wybierajmy urządzenia nowoczesne, zapewniające nam bezpieczne, efektywne i oszczędzające cenny czas zabiegi. Dla mnie zdecydowanie najbardziej innowacyjną i skuteczną technologią do usuwania owłosienia jest laser diodowy Vectus i ten laser z całego serca polecam swoim pacjentom.