Wskazanie:
depilacja, usuwanie zbędnego owłosienia, wrastające włoski, zapalenie mieszków włosowych

Partie zabiegowe:
duże partie: cała twarz, szyja, bikini całkowite ze szparą pośladkową, uda, łydki z kolanami, pośladki, brzuch, plecy, klatka piersiowa, przedramiona, ramiona

Partie zabiegowe:
średnie partie: bikini płytkie, pachy, szyja, policzki, kark, dłonie

Partie zabiegowe:
małe partie: górna warga, broda, baki, policzki, pachwiny, szpara pośladkowa, linia biała brzucha, brodawki sutkowe, palce u stóp, nos, uszy, między brwiami

Ilość zabiegów:
jednorazowo lub seria 5-8 zabiegów i więcej

Częstotliwość zabiegów:
co 6-12 tygodni

Znieczulenie:
nie

Czas zabiegu:
od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności od partii ciała (np. pachy 30 sekund, bikini 5 minut, plecy mężczyzny 5 minut, nogi 20 minut)

NOWOCZESNA, SZYBKA I NAJSKUTECZNIEJSZA
DEPILACJA LASEROWA NA ŚWIECIE

Primelase Excellence to laser do epilacji hiszpańskiej marki Cocoon Medical. Jest to laser diodowy o najwyższej mocy szczytowej aż do 4800W. W urządzeniu zastosowano aż 2 rodzaje fal: diodową i aleksandrytową. Wysoka moc urządzenia w połączeniu z technologią USP (Ultra Short Pulse) umożliwiają przeprowadzenie zabiegu bardzo krótkimi impulsami – już od 3 ms, które równomiernie rozgrzewają mieszki włosowe do odpowiedniej temperatury w celu ich trwałego zniszczenia, jednocześnie bez rozgrzewania skóry. Zwiększa to skuteczność zabiegu oraz sprawia, że zabieg epilacji laserowej jest bezpieczny. Urządzenie posiada niezwykle skuteczną funkcję chłodzenia kontaktowego Crystal Freeze, która sprawia, że zabieg jest komfortowy. Zabieg depilacji laserowej Primelase Cocoon Medical to szybka oraz skuteczna metoda pozbycia się zbędnego owłosienia z różnych partii ciała.

Dlaczego depilacja laserem Primelase®?

 • Najwyższa moc szczytowa 4800W pozwala osiągnąć wysoką skuteczność wykonywanych zabiegów.
 • Funkcja chłodzenia kontaktowego Crystal Freeze (+5ºC) redukuje odczucia bólowe, dzięki czemuzabieg jest komfortowy i nieinwazyjny.
 • Primelase Cocoon Medical jest skuteczny na wszystkie typy włosków, w tym ciemne, jasne oraz cienkie i grube włosy.
 • Zabieg jest bardzo szybki, ponieważ mamy do dyspozycji większą końcówkę zabiegową i wysoką częstotliwość impulsów.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg depilacji laserowej?

Zarówno dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą pozbyć się zbędnego owłosienia raz na zawsze bez względu na kolor włosa i skóry (również włosy jaśniejsze, rude oraz opalona skóra lub ciemna karnacja). Dla osób cierpiących na zaburzenia hormonalne (hirsutyzm). Dla osób zabieganych, zapracowanych, młodych mam, sportowców, tancerzy, którzy nie mają czasu na codzienną depilację tradycyjnymi metodami. Dla szukających codziennie gładkiej skóry i komfortowego życia. Jedyną barierą są przeciwwskazania, które należy wykluczyć przed przystąpieniem do zabiegu.

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to zabieg trwałego usuwania owłosienia. Działa w taki sposób, że wiązka lasera wnika głęboko w skórę, wytwarzając energię pochłanianą przez barwnik włosa (melaninę). Energia zamienia się w ciepło i niszczy cebulkę włosa wraz z jej korzeniami oraz co najważniejsze – nieodwracalnie niszczy macierz, odpowiedzialną za odradzanie się włosa.

Wysoka moc urządzenia w połączeniu z technologią USP (Ultra Short Pulse) umożliwiają przeprowadzenie zabiegu bardzo krótkimi impulsami – już od 3 ms, które równomiernie rozgrzewają mieszki włosowe do odpowiedniej temperatury w celu ich trwałego zniszczenia, jednocześnie bez rozgrzewania skóry. Zwiększa to skuteczność zabiegu oraz sprawia, że zabieg epilacji laserowej jest bezpieczny. Jest to najbardziej innowacyjny technologicznie laser na świecie.

Film z zabiegu

Jakie efekty przynosi zabieg?

Zobacz efekty zabiegu Przed i Po

Depilacja laserowa PRIMELASE® klatka piersiowa
Depilacja laserowa PRIMELASE® pachy

Najczęściej zadawane pytania

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej PRIMELASE® ?

Konsultacja wstępna
Chcąc zapewnić najwyższy stopień bezpieczeństwa oraz skuteczności wykonywania zabiegów, przed pierwszym zabiegiem przeprowadzamy całkowicie bezpłatne konsultacje oraz próbę laserową kwalifikującą do zabiegu. W ten sposób, nawet jeśli Pacjent nie jest zdecydowany na zabieg depilacji laserowej, może bez obaw skorzystać z darmowych konsultacji i upewnić się, że ten zabieg jest dla niego właściwy.

Podczas konsultacji mówimy o naszych usługach, rozmawiamy o oczekiwaniach Klienta, rozwiewamy jego wątpliwości, odpowiadamy na wszelkie pytania i umożliwiamy wykonanie bezpłatnej próby laserowej.
Najważniejszym elementem konsultacji jest wywiad medyczny, podczas którego kosmetolog wyklucza wszelkie przeciwwskazania i kwalifikuje do zabiegu.

Przed każdym kolejnym zabiegiem zawsze przeprowadzana jest krótka rozmowa potwierdzająca, że nie pojawiły się żadne nowe przeciwwskazania do zabiegu depilacji.

Wykonanie zabiegu
Jeśli pacjent nie ma przeciwwskazań do zabiegu, można do niego przystąpić tego samego dnia.
Pierwszym krokiem jest analiza fototypu skóry oraz określenie pozostałych parametrów włosa, takich jak: grubość, kolor, gęstość.
Następnie przechodzimy do wykonania zabiegu, który trwa od 10-45 minut w zależności od wielkości partii. Kosmetolog przykłada głowicę do skóry pacjenta, chłodzi ją za pomocą doskonałego systemu na głowicy, dzięki czemu komfort zabiegu jest znacznie lepszy. Następuje strzał wiązki lasera. Czynności te powielane są na całej powierzchni obszaru depilacji.

Konsultacja końcowa
Po zakończonym zabiegu pacjent smaruje skórę balsamem łagodzącym podrażnienia.
Kosmetolog umawia na kolejne zabiegi z serii i przedstawia wszelkie zalecenia po-zabiegowe.

Ile zabiegów należy wykonać i jak często?

Przyjmujemy, że w fazie wzrostu (tylko w tej fazie dochodzi do zniszczenia włosa) znajduje się ok. 30% włosów, dlatego depilacja laserowa wymaga powtórzeń, aby osiągnąć zamierzony efekt. Zabieg powtarzamy średnio od 5-10 razy w odstępach 6-12 tygodniowych (twarz, szyja 6-8 tygodni, pozostałe partie 6-12 tygodni). Podczas kolejnych zabiegów włoski odrastają coraz wolniej i są coraz słabsze więc wydłużamy odstępy między kolejnymi wizytami. Liczba zabiegów potrzebnych do uzyskania satysfakcjonującego efektu zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu.

Jaka jest skuteczność zabiegów depilacji laserowej laserem PRIMELASE®?

Aby uzyskać jak najlepsze efekty, należy do depilacji podejść systemowo:

 • Zabiegi pozwalają pozbyć się trwale owłosienia w 80-90%. Aby to osiągnąć wykonujemy 5-8 zabiegów lub więcej w zależności od indywidualnych cech organizmu.
 • należy przestrzegać ustalonych odstępów między zabiegami depilacji.
 • wybierać sprawdzone kliniki, które pracują na certyfikowanych i przebadanych laserach specjalizujących się w depilacji, które na trwałe uśmiercają włosy wraz z ich macierzą.
 • Nasze lasery Vectus®, Primelase® i Soprano Titanium® to najwyższa półka w laserach medycznych do depilacji. Są to najskuteczniejsze systemy depilacji laserowej na świecie! (niestety wiele urządzeń tylko osłabia i usypia cebulki włosowe, nie niszcząc ich)
 • Dodatkowo depilacja pomaga uporać się z zapaleniem mieszków włosowych, problemem tzw. „truskawkowej skóry” oraz zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie osobom z zaburzeniami hormonalnymi, np. hirsutyzmem.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej PRIMELASE®?

Pamiętaj o następujących kwestiach przed zabiegiem:

 • 6 miesięcy przed zabiegiem należy zakończyć kurację doustną retinoidami,
 • 1 miesiąc przed zabiegiem nie należy wyrywać włosów (wosk, depilator, pęseta),
 • na około 3 tygodnie przed każdym zabiegiem nie stosujemy kremów, maści z zawartością retinoidów, witaminy C oraz kwasów owocowych w miejscu zabiegu,
 • 2-3 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki światło-uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu np. dziurawiec, nagietek, herbatka typu figura,
 • 2-3 tygodnie – tyle wynosi minimalna przerwa po opalaniu się na słońcu, bądź w solarium,
 • 24 h – tyle czasu musi upłynąć od przyjęcia środka przeciwbólowego (ibuprofen, ketonal)
 • w przypadku uzyskania opalenizny w wyniku stosowania samoopalaczy itp. depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu,
 • tydzień przed zabiegiem – w miejscu zabiegu – nie stosujemy peelingów i innych preparatów złuszczających naskórek oraz kremów depilujących,
 • w przypadku skóry suchej, podrażnionej, zalecane jest stosowanie preparatów nawilżających do dnia poprzedzającego zabieg,
 • dzień przed zabiegiem należy dokładnie ogolić maszynką jednorazową miejsce zabiegu (uważając na podrażnienie skóry).
 •  Przed pierwszym zabiegiem zalecamy pozostawienie małej powierzchni (maks. 1cm2) z nieogolonym włosem w celu określenia barwy włosa,
 • bezpośrednio przed zabiegiem skóra musi być czysta, niczym nie posmarowana. Na zabieg należy przyjść bez wcześniejszego użycia balsamów nawilżających, antyperspirantów itp. (jeśli został położony na ciało należy o tym powiedzieć kosmetologowi)

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Naturalnym objawem po zabiegu jest zaczerwienienie, obrzęk i pieczenie skóry, które ustępuje po kilku godzinach, do 2-3 dni. Aby uniknąć zbyt dużych podrażnień lub powikłań bezwzględnie należy stosować się do zaleceń podanych po zabiegu przez kosmetologa.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Dbając o swoje  bezpieczeństwo i komfort, po zabiegu również powinnaś zastosować kilka prostych zasad. Musisz wiedzieć, że:

 • naturalnym objawem po zabiegu jest zaczerwienienie, czasowy obrzęk depilowanego obszaru, który ustępuje po kilku godzinach, max. do 2-3 dni,
 • w dniu zabiegu należy unikać gorących kąpieli,
 • do 3-4 dni po zabiegu należy zrezygnować z basenu, sauny,
 • do 4 dni po zabiegu nie należy podrażniać skóry preparatami z zawartością alkoholu, spirytusu (po depilacji pach można stosować antyperspirant bezalkoholowy),
 • około 1-2 tygodnie po zabiegu nie stosujemy peelingu, ani zabiegów złuszczających,
 • 2-3 tygodnie po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz opalania, odsłonięte partie ciała poddawane zabiegowi chronimy kremem z filtrem SPF min. 30.

Czy zabieg laserem PRIMELASE® jest bolesny?

Dodatkowym atutem działania lasera Primelase® jest wbudowany system chłodzący Crystal Freeze (+5ºC), który niweluje dyskomfort wywołany podgrzaniem skóry. Kojący chłód wpływa na mniejszą odczuwalność nieprzyjemnych doznań, dzięki czemu zabieg, w przeciwieństwie do starszych technologii, oceniany jest przez Pacjentów jako komfortowy.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Laser Primelase® jest najbezpieczniejszym na rynku urządzeniem do trwałej depilacji laserowej. Posiada medyczny certyfikat bezpieczeństwa.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Wiemy, że poniższe przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej są dość restrykcyjne. Mamy jednak tylko i wyłącznie na względzie Twoje bezpieczeństwo i efekt naszych zabiegów. Zależy nam bardzo na Twojej pełnej satysfakcji. Obostrzenia depilacji laserowej:

 • ciąża,
 • nowotwory,
 • aktywna opryszczka (do momentu odpadnięcia strupka),
 • świeża opalenizna (również solarium) 3-4 tygodnie,
 • kremy z retinolem, z witaminą A,
 • przyjmowanie leków światło-uczulających, retinoidów,
 • duża skłonność do przebarwień,
 • przyjmowanie ziół (nagietek, dziurawiec, skrzyp),
 • stosowanie leków obniżającym krzepliwość krwi,
 • bielactwo, łuszczyca, cukrzyca, padaczka, bliznowce,
 • depilacja woskiem, pęsetą, depilatorem lub kremem do depilacji,
 • peeling,
 • aktywne infekcje skórne,
 • rozrusznik serca,
 • fotodermatozy,
 • choroby pęcherzowe skóry,
 • świeże zabiegi chirurgiczne.
BLOGPiękna skóraPiękne ciało
27 czerwca 2022

5 faktów o kriolipolizie Cooltech – odchudzaniu poprzez wymrażanie

1. Kriolipoliza to bezbolesna i nieinwazyjna alternatywa dla liposukcji Zarówno liposukcja jak i kriolipoliza to metody trwałego usuwania komórek tłuszczowych z organizmu. Odsysanie tkanki tłuszczowej za pomocą liposukcji jest skuteczne…
BLOGPiękna skóraPiękne ciało
5 czerwca 2022

BOSKA NA LATO – poznaj polecane przez kosmetologów PAKIETY AUTORYZOWANE na ciało

CEL: Płaski brzuch Masz odstający brzuszek, boczki, a może nadal walczysz z pociążową sylwetką? Z tym problemem spotykamy się w naszej Klinice codziennie – wiele kobiet zmaga się z tłuszczykiem w…
BLOGDEPILACJA LASEROWAPiękna skóra
7 marca 2022

Depilacja Soprano Titanium – przełomowa technologia w Laser Estetic

Potrójna moc lasera Laser Soprano Titanium to prawdziwy przełom w technologiach depilacji laserowej. Jako jedyny, łączy w sobie aż 3 wiązki światła, dzięki którym z łatwością dociera do włosów mieszczących…