Wskazanie:
wzmożone pocenie

Partie zabiegowe:
okolice pach, dłoni, stóp

Ilość zabiegów:
3-5

Częstotliwość zabiegów:
co 6-12 miesięcy

Znieczulenie:
tak, na życzenie Pacjenta

Czas zabiegu:
ok. 15-30 minut

Zabieg leczenia nadpotliwości toksyną botulinową jest dla Ciebie jeśli chcesz zahamować lub ograniczyć wydzielanie potu w okolicach pach, dłoni i stóp, czyli miejsc, w których gruczoły potowe nadmiernie produkują wydzielinę.

Zalety zabiegu

  • skuteczne ograniczenie nadpotliwości,
  • długotrwały efekt,
  • bezpieczeństwo.

Poznaj zabieg leczenia nadpotliwości toksyną botulinową

Botox to zabieg, który polega na wstrzyknięciu odpowiednio przygotowanego preparatu zawierającego botulinę. Chociaż tego rodzaju zabieg kojarzony jest przede wszystkim z odmładzaniem, botoks leczy nadpotliwość, nadmierne napięcie mięśni, a nawet zeza.

Botoks najczęściej wstrzykuje się w okolice pach, aczkolwiek botulinę podaje się również w leczeniu nadpotliwości dłoni i stóp. U niektórych pacjentów iniekcji dokonuje się w skórę głowy, aby zredukować nadmierne pocenie w tym obszarze.

Tak naprawdę botoks można podać w każde miejsce, w którym dochodzi do wzmożonego wydzielania potu.

Film z zabiegu

Jakie efekty przynosi zabieg?

Efekt pojawia się po 3-10 dniach od zabiegu i utrzymuje się od 6 do 8 miesięcy. Zabieg dobrze jest powtarzać gdyż czas działania jak również odstępy między kolejnymi zabiegami wydłużają się. Po upływie czasu działania preparatu gruczoły potowe znów zaczną „działać” i wydzielać pot.

Najczęściej zadawane pytania

Jak działa toksyna botulinowa?

Zastosowana do zabiegu toksyna botulinowa, jest neurotoksyną, która łączy się z zakończeniami nerwowymi w gruczołach potowych. Dzięki temu, preparat blokuje uwalnianie chemicznego przekaźnika (acetylocholiny), który stymuluje wytwarzanie potu. Zabieg wykonywany jest przez lekarza, przy użyciu bardzo cienkiej igły. Polega on na punktowym wstrzykiwaniu małych ilości toksyny, bezpośrednio do miejsc o zwiększonej potliwości (twarz, pachy, dłonie, stopy, twarz, głowa). W celu zapewnienia pełnego komfortu, przed zabiegiem lekarz może wykonać miejscowe znieczulenie

Jak wygląda zabieg?

Konsultacja wstępna
Przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzana jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej.Lekarz przeprowadza wywiad medyczny celem wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu oraz konsultację, podczas której omawia z pacjentem oczekiwania i pożądany efekt zabiegu.
Zabieg leczenia nadpotliwości poprzedzony jest testem Minora, dzięki któremu możliwe jest wskazanie obszaru nadmiernej potliwości.
Test polega na posmarowaniu konkretnego miejsca jodyną, a następnie posypaniu go skrobią ziemniaczaną. W zaczernione miejsca podaje się toksynę botulinową – ostrzykiwań dokonuje się punktowo.

Zabieg
Zabieg wykonywany jest przez lekarza, przy użyciu bardzo cienkiej igły. Polega on na punktowym wstrzykiwaniu małych ilości toksyny, bezpośrednio do miejsc o zwiększonej potliwości.

Czy zabieg jest bolesny?

Dzięki nałożeniu przed zabiegiem maści znieczulającej, poziom odczuwanego dyskomfortu jest minimalny.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg wykonany przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej z użyciem sprawdzonego preparatu jest całkowicie bezpieczny.

Ile zabiegów należy wykonać?

Zabieg dobrze jest powtarzać gdyż czas działania jak również odstępy między kolejnymi zabiegami wydłużają się. Efekt pojawia się po 3-10 dniach od zabiegu i utrzymuje się od 6 do 8 miesięcy.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie – w miejscu iniekcji. Objawy jednak szybko znikają – po upływie ok. 1 godziny.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg nie wymaga od Pacjenta badań czy przygotowania. Po wykluczeniu przeciwwskazań przez lekarza, Pacjent może mieć wykonany pierwszy zabieg.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Pacjent po zabiegu wstrzyknięcia botoksu powinien przez kilka tygodni zrezygnować z zabiegów wykorzystujących:

  • fale radiowe
  • podczerwień
  • promieniowanie laserowe.

Ponadto nie zaleca się korzystanie z sauny.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

  • ciąża,
  • stosowanie antybiotyków,
  • stany grypowe,
  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo – mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona),
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • stosowanie leków antykoagulacyjnych (m.in.: aspiryna).
BLOGPiękna skóraPiękne ciało
27 czerwca 2022

5 faktów o kriolipolizie Cooltech – odchudzaniu poprzez wymrażanie

1. Kriolipoliza to bezbolesna i nieinwazyjna alternatywa dla liposukcji Zarówno liposukcja jak i kriolipoliza to metody trwałego usuwania komórek tłuszczowych z organizmu. Odsysanie tkanki tłuszczowej za pomocą liposukcji jest skuteczne…
BLOGPiękna skóraPiękne ciało
5 czerwca 2022

BOSKA NA LATO – poznaj polecane przez kosmetologów PAKIETY AUTORYZOWANE na ciało

CEL: Płaski brzuch Masz odstający brzuszek, boczki, a może nadal walczysz z pociążową sylwetką? Z tym problemem spotykamy się w naszej Klinice codziennie – wiele kobiet zmaga się z tłuszczykiem w…
BLOGDEPILACJA LASEROWAPiękna skóra
7 marca 2022

Depilacja Soprano Titanium – przełomowa technologia w Laser Estetic

Potrójna moc lasera Laser Soprano Titanium to prawdziwy przełom w technologiach depilacji laserowej. Jako jedyny, łączy w sobie aż 3 wiązki światła, dzięki którym z łatwością dociera do włosów mieszczących…