Wskazanie:
Usuwanie tatuażu czarnego i kolorowego, usuwanie makijażu permanentnego brwi

Partie zabiegowe:
ciało

Ilość zabiegów:
5-10

Częstotliwość zabiegów:
6-8 tygodni

Znieczulenie:
opcjonalnie na życzenie

Czas zabiegu:
5 – 30min

Usuwanie tatuażu? Tak to możliwe.

Jeszcze do niedawna całkowite usunięcie tatuażu bądź makijażu permanentnego było praktycznie niemożliwe. Dostępne w specjalistycznych klinikach metody – mimo, iż nowoczesne – charakteryzowały się niewielką skutecznością oraz ryzykiem wystąpienia nieodwracalnych zmian na skórze. Współcześnie, usuwanie zarówno czarnych jak i kolorowych tatuaży oraz nieestetycznego trwałego makijażu nie stanowi już żadnego problemu.

Wskazania do zabiegu

 • Tatuaż czarny
 • Tatuaż kolorowy
 • Makijaż permanentny brwi
 • Tatuaże uprzednio usuwane bez efektu

Poznaj zabieg

Do zabiegów usunięcia tatuażu bądź makijażu permanentnego wykorzystujemy niezawodny, nieablacyjny laser frakcyjny ClearLift Q-Switch Harmony XL. Stosowana przez nas – wiązka laser Q-Switch – charakteryzuje się niezawodnością, wszechstronnością i dokładnością. To, co wyróżnia Alma ClearLift na tle innych laserów to fakt, iż jego wiązka nie powoduje ablacji (uszkodzenia naskórka). Zastosowanie unikalnych, innowacyjnych rozwiązań technologicznych pozwala wykorzystywać moduły laserowe do wszystkich typów skór. Laser Q-Switch jest niezastąpiony nie tylko przy usuwaniu tatuaży i makijażu permanentnego, ale również remodelingu i liftingu skóry. Fale o długości 1064 nm Q-Switched Nd: YAG szybko i skutecznie usuwają ciemny tusz (tatuaż/makijaż permanentny) – głównie czerń, zieleń oraz odcienie niebieskiego. Fale o nieco mniejszej mocy – 534 nm – doskonale radzą sobie z jaśniejszą tonacją: kolorem czerwonym, pomarańczowym oraz żółtym). Precyzyjne wiązki światła o wysokiej intensywności przebijają skórę nie uszkadzając jej, a następnie rozbijają cząstki tuszu. Finalnie, otrzymujemy zdrową, pozbawioną niechcianego pigmentu skórę, bez obaw o powstanie blizn, odbarwień czy innych niedoskonałości.

Film z zabiegu

Zobacz efekty zabiegu Przed i Po

Najczęściej zadawane pytania

Jak wygląda zabieg usuwania tatuażu laserem?

Zabieg usuwania tatuażu oraz makijażu permanentnego wykonywany jest przez dyplomowanego kosmetologa.Laser Harmony Q-switch kumuluje energię w ultrakrótkim impulsie, który wprowadza się do skóry. Wiązki lasera są w efekcie wybiórczo pochłaniane przez barwnik, co prowadzi do jego rozbicia na małe cząsteczki. Następnie cząstki te są w naturalny sposób wychwytywane i usuwane z organizmu przez makrofagi (wyspecjalizowane komórki krwi). W zależności od koloru substancji absorbowane są fale o różnych długościach. Co ważne impulsy wysyłane przez laser nie powodują termicznego uszkodzenia tkanek, dzięki czemu nawet po kilku zabiegach struktura skóry pozostaje bez zmian.

Jak długo trwa zabieg usuwania tatuażu i makijażu permanentnego?

Zabieg usuwania tatuażu i makijażu permanentnego trwa od 5 do 30 min, co uzależnione jest od wielkości obszaru zabiegowego.

Czy zabieg usuwania tatuażu i makijażu permanentnego boli?

Zabieg usuwania tatuażu i makijażu permanentnego nie należy do bezbolesnych w związku z tym podczas zabiegu istnieje możliwość chodzenia lub nałożenia miejscowego znieczulenia na okolicę zabiegową.

Ile zabiegów usuwania tatuażu i makijażu permanentnego należy wykonać?

W celu uzyskania zadowalających efektów w przypadku usuwania tatuażu i makijażu permanentnego należy wykonać od 4 do 10 zabiegów, co uzależnione jest od typu barwnika i głębokości jego usytuowania.

W jakich odstępach czasowych należy wykonywać zabieg usuwania tatuażu i makijażu permanentnego?

Zabiegi usuwania tatuażu i makijażu permanentnego należy wykonywać w odstępie 6-8 tygodni. Jest to czas, w którym rozdrobnione cząsteczki są wchłaniane przez organizm. Proces ten objawia się stopniowym blaknięciem rysunku.

Jak długo utrzymuje się efekt laserowego usuwania tatuażu i makijażu permanentnego?

Po wykonaniu pełnej serii zabiegów laserowego usuwania tatuażu i makijażu permanentnego oraz stosowaniu się do zaleceń kosmetologa, efekt zabiegu jest trwały.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Po wykonanym zabiegu usuwania tatuażu laserem skóra jest mocno obrzęknięta, jak również zaczerwieniona . Możliwe jest wystąpienie obrzęku miejscowego, co jest zupełnie normalne przy tego typu zabiegach. W celu utrzymania efektów należy m. in. zrezygnować z opalania się

Czy usuwanie tatuażu z wykorzystaniem laserowej technologii clearlift jest bezpieczne?

ClearLift Q-Switch Harmony XL PRO to nowoczesne urządzenie medyczne, które pozwala usunąć tatuaż z newralgicznych, szczególnie wrażliwych miejsc. Co więcej, laser ten minimalizuje ryzyko powstania skutków ubocznych zabiegu w postaci blizn, odbarwień bądź innych zmian skórnych. Można śmiało stwierdzić, że Q-Switch jest w pełni bezpieczny dla zdrowia i życia – jest to obecnie najnowocześniejsze w tym zakresie rozwiązanie dostępne na rynku.

Jak wygląda miejsce wykonania zabiegu już po całkowitym rozbiciu koloru?

Zastosowanie najnowocześniejszej techniki usuwania niechcianego koloru – ClearLift – pozwala nam całkowicie pozbyć się nieudanego makijażu bądź tatuażu. Ważnym jest fakt, że prezentowany zabieg laserowy sprowadza się do kontrolowanego procesu mikrouszkodzeń wewnątrz skórnych, bez jednoczesnego uszkodzenia wierzchniej warstwy skóry.

Kiedy widoczne będą pierwsze efekty zabiegu Clearlift?

Efekty działania nowoczesnego, zaawansowanego technologicznie lasera Harmony XL oraz zabiegu ClearLift widoczne są zaraz po jego zakończeniu. Oczywiście, pełne rozbicie tuszu zgromadzonego pod skórą wymaga pełnej kuracji składającej się z co najmniej kilku zabiegów (zależnie od indywidualnych predyspozycji).

Czy po zabiegu laserowego usuwania makijażu permanentnego można wrócić do codziennych obowiązków?

Oczywiście, zabiegi laserowego usuwania tatuażu oraz makijażu są pozbawione okresu rekonwalescencji, nie pozostawiają trwałych śladów na powierzchni skóry (poza oczywistymi zmianami rozbicia koloru), nie powodują reakcji alergicznych oraz dyskomfortu. Po wyjściu z naszego gabinetu można wrócić do codziennych zajęć.

Jak przygotować się do zabiegu laserowego usuwania tatuażu bądź makijażu permanentnego?

 • Przed zabiegiem należy zakończyć leczenie doustnymi retinoidami (co najmniej 6 miesięcy),
 • 2-3 tygodnie przed każdym zabiegiem nie stosuje się kremów i innych preparatów zawierających retinoidy i kwasy,
 • W tym samym czasie należy odstawić leki uwrażliwiające na światło (fototoksyczne, fotoalergiczne i antybiotyki) oraz inne preparaty i zioła o potencjale fotouczulającym,
 • Przed zabiegiem i po jego zakończeniu należy sobie zrobić przerwę w opalaniu (zarówno naturalnym, jak i solarnianym) i unikać nadmiernej ekspozycji na słońce.

Jakie są zalecenia po zabiegowe?

Po zabiegu, skórę należy chronić przed słońcem. Niezbędne jest stosowanie kremów z filtrami UVA/UVB SPF 50, przez minimum 4 tygodnie po zabiegu.
Należy również:

 • unikać gorących kąpieli, basenu, sauny przez około 2 tygodnie
 • należy ograniczyć wzmożony wysiłek fizyczny conajmniej 24-48h po zabiegu
 • stosować kremy łagodzące, nawilżające 2-3 x dziennie
 • myć skórę produktami łagodzącymi, bezalkoholowymi, ewentualnie wodą
 • delikatnie osuszać skórę, nie trzeć, nie drażnić
 • zaprzestać stosowania produktów złuszczających

Jak przygotować się do zabiegu laserowego usuwania tatuażu bądź makijażu permanentnego?

Zabiegu nie należy przeprowadzać w takich przypadkach jak:

 • Opalona skóra (opalenizna aktywna – nabyta przez ostatnie 2 tygodnie lub w przypadku solarium 30 dni)
 • Cukrzyca
 • Bielactwo
 • Stany zapalne skóry
 • Infekcje skórne
 • Łuszczyca w fazie aktywnej
 • Nowotwory
 • Skłonność do powstawania bliznowców (keloidów),
 • Stosowanie leków światłouczulających: izotretynoina ( w ciągu ostatnich 3-6 miesięcy ), tretynoina (w ciągu ostatnich 2 tygodni), leki przeciwdepresyjne, immunosupresyjne, tetracykliny
 • Stosowanie suplementów i ziół światlowrażliwych: m.in. dziurawiec, nagietek, rumianek, skrzyp polny, pokrzywa, kozłek lekarski
 • Stosowanie leków rozrzedzających krew
 • Spożywanie alkoholu (24h)
 • Ciąża, karmienie piersią
BLOGLaserPiękna skóraPiękne ciało
23 sierpnia 2018

Przepis na szczupłą sylwetkę i jędrną skórę!

Likwidacja cellulitu, ujędrnienie skóry, zmniejszenie obwodu talii. Efekty, o których marzysz, osiągniesz szybciej i – co najważniejsze – dużo skuteczniej. Jak to możliwe? Przeczytaj, a później przekonaj się sama!  …
BLOGPiękna skóraPiękne ciało
5 września 2018

Posłoneczny ratunek dla skóry twarzy!

Witajcie! W kalendarzu zawitał nam wrzesień. Po okresie odpoczynku i ładowania sił, wracamy pełni sił do swoich obowiązków, ale na pewno też z lekką tęsknotą za przemijającym już latem. Jednak…
BLOGPiękna skóraPiękne ciało
3 lipca 2019

Przygotowanie ciała do wakacji Last Minute

Marzy nam się piękne, smukłe i gładkie ciało w bikini. Cudownie byłoby móc pochwalić się świetnym zdjęciem z wakacji w social mediach.   Oto kilka sposobów: 1. Przede wszystkim zadbaj…