Wskazanie:
depilacja, usuwanie zbędnego owłosienia, wrastające włoski, zapalenie mieszków włosowych

Partie zabiegowe:
duże partie: cała twarz, szyja, bikini całkowite ze szparą pośladkową, uda, łydki z kolanami, pośladki, brzuch, plecy, klatka piersiowa, przedramiona, ramiona

Partie zabiegowe:
średnie partie: bikini płytkie, pachy, szyja, policzki, kark, dłonie

Partie zabiegowe:
małe partie: górna warga, broda, baki, policzki, pachwiny, szpara pośladkowa, linia biała brzucha, brodawki sutkowe, palce u stóp, nos, uszy, między brwiami

Ilość zabiegów:
jednorazowo lub seria 5-8 zabiegów i więcej

Częstotliwość zabiegów:
co 6-12 tygodni

Znieczulenie:
nie

Czas zabiegu:
od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności od partii ciała (np. pachy 30 sekund, bikini 5 minut, plecy mężczyzny 5 minut, nogi 20 minut)

NOWOCZESNA, SZYBKA I NAJSKUTECZNIEJSZA
DEPILACJA LASEROWA NA ŚWIECIE

Vectus Cynosure® to laser amerykańskiej marki Cynosure. System został opracowany przez naukowców Harvard University i posiada certyfikat FDA, który potwierdza skuteczność oraz bezpieczeństwo zabiegów wykonywanych przy jego użyciu. Vectus Cynosure®, dzięki unikatowej długości fali lasera, skutecznie i trwale niszczy żywą część włosa – jego macierz. Działanie lasera diodowego Vectus Cynosure® opiera się na emisji wiązki światła laserowego o długości fali 810 nm. Światło emitowane przez laser jest absorbowane przez barwnik włosa, dzięki czemu mieszek włosowy ulega termicznej destrukcji. Aby podwyższyć komfort i bezpieczeństwo zabiegu, laser Vectus Cynosure® został wyposażony w system chłodzący Advanced Contact Cooling, który na bieżąco koi obszary skóry poddane zabiegowi. Jednak odpowiedź na pytanie, czy depilacja laserowa boli, uzależniona jest od obszaru zabiegowego oraz indywidualnego progu bólu Pacjenta.

Dlaczego depilacja laserem Vectus®?

 • Najmocniejszy laser diodowy o długości fali 810 nm dostepny na rynku
 • To udoskonalona wersja znanego systemu do depilacji Light Sheer
 • Posiada certfikat FDA, który potwierdza jego skuteczność i bezpieczeństwo. Technologia została opracowana przez naukowców Harvard University
 • Idealny do wszystkich rodzajów włosków (z wyjątkiem białych i siwych) i każdej karnacji, również do opalonej skóry
 • Brak ryzyka poparzenia po zabiegu- jako jedyny na świecie posiada SkinTel – komputerowy czytnik melaniny, ktory sam ustala najwieksze ale bezpieczne dla skóry parametry zabiegu
 • Posiada zaawansowane chłodzenie Advanced Contact Cooling, dzieki czemu skora jest chłodzona przed, w trakcie i po zabiegu. To sprawia, że zabiegi są bardziej komfortowe.
 • Dzięki dużej głowicy 8,7 cm zabiegi są bardzo szybkie i trwają nawet 2 minuty (pachy) i 5 minut (bikini)

Dla kogo przeznaczony jest zabieg depilacji laserowej?

Zarówno dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą pozbyć się zbędnego owłosienia raz na zawsze bez względu na kolor włosa i skóry (również włosy jaśniejsze, rude oraz opalona skóra lub ciemna karnacja). Dla osób cierpiących na zaburzenia hormonalne (hirsutyzm). Dla osób zabieganych, zapracowanych, młodych mam, sportowców, tancerzy, którzy nie mają czasu na codzienną depilację tradycyjnymi metodami. Dla szukających codziennie gładkiej skóry i komfortowego życia. Jedyną barierą są przeciwwskazania, które należy wykluczyć przed przystąpieniem do zabiegu.

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to zabieg trwałego usuwania owłosienia. Działa w taki sposób, że wiązka lasera wnika głęboko w skórę, wytwarzając energię pochłanianą przez barwnik włosa (melaninę). Energia zamienia się w ciepło i niszczy cebulkę włosa wraz z jej korzeniami oraz co najważniejsze – nieodwracalnie niszczy macierz, odpowiedzialną za odradzanie się włosa. Tylko Palomar Vectus™ posiada system „magicznych luster” wbudowanych w głowicę, które odbijają wiązkę światła i podwójnie wnikają w głąb skóry znacznie zwiększając skuteczność zabiegu. Jest to najbardziej innowacyjny technologicznie laser na świecie.

Film z zabiegu

Jakie efekty przynosi zabieg?

Zobacz efekty zabiegu Przed i Po

Depilacja laserowa VECTUS® klatka piersiowa
Depilacja laserowa VECTUS® pachy

Najczęściej zadawane pytania

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej Vectus® ?

Konsultacja wstępna
Chcąc zapewnić najwyższy stopień bezpieczeństwa oraz skuteczności wykonywania zabiegów, przed pierwszym zabiegiem przeprowadzamy całkowicie bezpłatne konsultacje oraz próbę laserową kwalifikującą do zabiegu. W ten sposób, nawet jeśli Pacjent nie jest zdecydowany na zabieg depilacji laserowej, może bez obaw skorzystać z darmowych konsultacji i upewnić się, że ten zabieg jest dla niego właściwy.

Podczas konsultacji mówimy o naszych usługach, rozmawiamy o oczekiwaniach Klienta, rozwiewamy jego wątpliwości, odpowiadamy na wszelkie pytania i umożliwiamy wykonanie bezpłatnej próby laserowej.
Najważniejszym elementem konsultacji jest wywiad medyczny, podczas którego kosmetolog wyklucza wszelkie przeciwwskazania i kwalifikuje do zabiegu.

Przed każdym kolejnym zabiegiem zawsze przeprowadzana jest krótka rozmowa potwierdzająca, że nie pojawiły się żadne nowe przeciwwskazania do zabiegu depilacji.

Wykonanie zabiegu
Jeśli pacjent nie ma przeciwwskazań do zabiegu, można do niego przystąpić tego samego dnia.
Pierwszym krokiem jest analiza fototypu skóry oraz określenie pozostałych parametrów włosa, takich jak: grubość, kolor, gęstość.
Następnie przechodzimy do wykonania zabiegu, który trwa od 10-45 minut w zależności od wielkości partii. Kosmetolog przykłada głowicę do skóry pacjenta, chłodzi ją za pomocą doskonałego systemu na głowicy, dzięki czemu komfort zabiegu jest znacznie lepszy. Następuje strzał wiązki lasera. Czynności te powielane są na całej powierzchni obszaru depilacji.

Konsultacja końcowa
Po zakończonym zabiegu pacjent smaruje skórę balsamem łagodzącym podrażnienia.
Kosmetolog umawia na kolejne zabiegi z serii i przedstawia wszelkie zalecenia po-zabiegowe.

Ile zabiegów należy wykonać i jak często?

Przyjmujemy, że w fazie wzrostu (tylko w tej fazie dochodzi do zniszczenia włosa) znajduje się ok. 30% włosów, dlatego depilacja laserowa wymaga powtórzeń, aby osiągnąć zamierzony efekt. Zabieg powtarzamy średnio od 5-10 razy w odstępach 6-12 tygodniowych (twarz, szyja 6-8 tygodni, pozostałe partie 6-12 tygodni). Podczas kolejnych zabiegów włoski odrastają coraz wolniej i są coraz słabsze więc wydłużamy odstępy między kolejnymi wizytami. Liczba zabiegów potrzebnych do uzyskania satysfakcjonującego efektu zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu.

Jaka jest skuteczność zabiegów depilacji laserowej?

Aby uzyskać jak najlepsze efekty, należy do depilacji podejść systemowo:

 • Zabiegi pozwalają pozbyć się trwale owłosienia w 80-90%. Aby to osiągnąć wykonujemy 5-11 zabiegów lub więcej w zależności od indywidualnych cech organizmu.
 • należy przestrzegać ustalonych odstępów między zabiegami depilacji.
 • wybierać sprawdzone kliniki, które pracują na certyfikowanych i przebadanych laserach specjalizujących się w depilacji, które na trwałe uśmiercają włosy wraz z ich macierzą.
 • Nasze lasery Vectus® i Soprano Titanium® to najwyższa półka w laserach medycznych do depilacji. Są to najskuteczniejsze systemy depilacji laserowej na świecie! (niestety wiele urządzeń tylko osłabia i usypia cebulki włosowe, nie niszcząc ich)
 • Dodatkowo depilacja pomaga uporać się z zapaleniem mieszków włosowych, problemem tzw. „truskawkowej skóry” oraz zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie osobom z zaburzeniami hormonalnymi, np. hirsutyzmem.

Jak przygotować się do zabiegu?

Pamiętaj o następujących kwestiach przed zabiegiem:

 • 6 miesięcy przed zabiegiem należy zakończyć kurację doustną retinoidami,
 • 1 miesiąc przed zabiegiem nie należy wyrywać włosów (wosk, depilator, pęseta),
 • na około 3 tygodnie przed każdym zabiegiem nie stosujemy kremów, maści z zawartością retinoidów, witaminy C oraz kwasów owocowych w miejscu zabiegu,
 • 2-3 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki światło-uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu np. dziurawiec, nagietek, herbatka typu figura,
 • 2-3 tygodnie – tyle wynosi minimalna przerwa po opalaniu się na słońcu, bądź w solarium,
 • 24 h – tyle czasu musi upłynąć od przyjęcia środka przeciwbólowego (ibuprofen, ketonal)
 • w przypadku uzyskania opalenizny w wyniku stosowania samoopalaczy itp. depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu,
 • tydzień przed zabiegiem – w miejscu zabiegu – nie stosujemy peelingów i innych preparatów złuszczających naskórek oraz kremów depilujących,
 • w przypadku skóry suchej, podrażnionej, zalecane jest stosowanie preparatów nawilżających do dnia poprzedzającego zabieg,
 • dzień przed zabiegiem należy dokładnie ogolić maszynką jednorazową miejsce zabiegu (uważając na podrażnienie skóry).
 •  Przed pierwszym zabiegiem zalecamy pozostawienie małej powierzchni (maks. 1cm2) z nieogolonym włosem w celu określenia barwy włosa,
 • bezpośrednio przed zabiegiem skóra musi być czysta, niczym nie posmarowana. Na zabieg należy przyjść bez wcześniejszego użycia balsamów nawilżających, antyperspirantów itp. (jeśli został położony na ciało należy o tym powiedzieć kosmetologowi)

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Naturalnym objawem po zabiegu jest zaczerwienienie, obrzęk i pieczenie skóry, które ustępuje po kilku godzinach, do 2-3 dni. Aby uniknąć zbyt dużych podrażnień lub powikłań bezwzględnie należy stosować się do zaleceń podanych po zabiegu przez kosmetologa.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Dbając o swoje  bezpieczeństwo i komfort, po zabiegu również powinnaś zastosować kilka prostych zasad. Musisz wiedzieć, że:

 • naturalnym objawem po zabiegu jest zaczerwienienie, czasowy obrzęk depilowanego obszaru, który ustępuje po kilku godzinach, max. do 2-3 dni,
 • w dniu zabiegu należy unikać gorących kąpieli,
 • do 3-4 dni po zabiegu należy zrezygnować z basenu, sauny,
 • do 4 dni po zabiegu nie należy podrażniać skóry preparatami z zawartością alkoholu, spirytusu (po depilacji pach można stosować antyperspirant bezalkoholowy),
 • około 1-2 tygodnie po zabiegu nie stosujemy peelingu, ani zabiegów złuszczających,
 • 2-3 tygodnie po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz opalania, odsłonięte partie ciała poddawane zabiegowi chronimy kremem z filtrem SPF min. 30.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg nie jest bolesny, a odczucia zależą od indywidualnego progu bólowego. Pacjent podczas strzału może czuć nadmierne ciepło, które szybko mija. Technologia Vectus®, dzięki zastosowaniu w głowicy rozwiązania chłodzenia Advanced Contact Cooling®, uznana została przez Pacjentów za komfortową depilację laserową. Rozwiązanie to powoduje, że skóra chłodzona jest przed, w trakcie i po emisji światła. Ostatecznie powoduje to, że wyczuwalność ciepła w trakcie strzału jest minimalna, a komfort Pacjenta zdecydowanie wzrasta.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Laser Vectus® jest najbezpieczniejszym na rynku urządzeniem do trwałej depilacji laserowej. Jako jedyny posiada inteligentny czytnik melaniny w skórze – Skintel®. który ze skrupulatną dokładnością dopasowuje parametry lasera do indywidualnych potrzeb skóry i umożliwia zastosowanie maksymalnie wysokiej energii, eliminując ryzyko poparzeń.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Wiemy, że poniższe przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej są dość restrykcyjne. Mamy jednak tylko i wyłącznie na względzie Twoje bezpieczeństwo i efekt naszych zabiegów. Zależy nam bardzo na Twojej pełnej satysfakcji. Obostrzenia depilacji laserowej:

 • ciąża,
 • nowotwory,
 • aktywna opryszczka (do momentu odpadnięcia strupka),
 • świeża opalenizna (również solarium) 3-4 tygodnie,
 • kremy z retinolem, z witaminą A,
 • przyjmowanie leków światło-uczulających, retinoidów,
 • duża skłonność do przebarwień,
 • przyjmowanie ziół (nagietek, dziurawiec, skrzyp),
 • stosowanie leków obniżającym krzepliwość krwi,
 • bielactwo, łuszczyca, cukrzyca, padaczka, bliznowce,
 • depilacja woskiem, pęsetą, depilatorem lub kremem do depilacji,
 • peeling,
 • aktywne infekcje skórne,
 • rozrusznik serca,
 • fotodermatozy,
 • choroby pęcherzowe skóry,
 • świeże zabiegi chirurgiczne.
BLOGPiękna skóraPiękne ciało
27 czerwca 2022

5 faktów o kriolipolizie Cooltech – odchudzaniu poprzez wymrażanie

1. Kriolipoliza to bezbolesna i nieinwazyjna alternatywa dla liposukcji Zarówno liposukcja jak i kriolipoliza to metody trwałego usuwania komórek tłuszczowych z organizmu. Odsysanie tkanki tłuszczowej za pomocą liposukcji jest skuteczne…
BLOGPiękna skóraPiękne ciało
5 czerwca 2022

BOSKA NA LATO – poznaj polecane przez kosmetologów PAKIETY AUTORYZOWANE na ciało

CEL: Płaski brzuch Masz odstający brzuszek, boczki, a może nadal walczysz z pociążową sylwetką? Z tym problemem spotykamy się w naszej Klinice codziennie – wiele kobiet zmaga się z tłuszczykiem w…
BLOGDEPILACJA LASEROWAPiękna skóra
7 marca 2022

Depilacja Soprano Titanium – przełomowa technologia w Laser Estetic

Potrójna moc lasera Laser Soprano Titanium to prawdziwy przełom w technologiach depilacji laserowej. Jako jedyny, łączy w sobie aż 3 wiązki światła, dzięki którym z łatwością dociera do włosów mieszczących…