Skip to main content

Kup Voucher na Dzień Mamy ♥♥♥

Kup Voucher na Dzień Mamy ♥♥♥

Kup Voucher na Dzień Mamy ♥♥♥

Kup Voucher na Dzień Mamy ♥♥♥

Kup Voucher na Dzień Mamy ♥♥♥

Kup Voucher na Dzień Mamy ♥♥♥

Kup Voucher na Dzień Mamy ♥♥♥

Kup Voucher na Dzień Mamy ♥♥♥

szukaj
0

Depilacja laserowa to ostatnio jeden z częściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Bardzo często nasze pacjentki pytają jaka jest różnica w pozbywaniu się włosków urządzeniem IPL a laserem? Myślę, że warto poruszyć ten temat, ponieważ nie każdy sprzęt reklamowany jako najlepszy sposób na niechciane włosy jest równie skuteczny.

Mechanizm działania urządzeń do depilacji laserowej bazuje na tym, że w cebulkach włosowych znajduje się barwnik- melanina, który absorbuje falę świetlną o określonej długości. W przypadku lasera diodowego podawana jest fala o jednej długości, natomiast w IPL zakres fal jest szerszy. W związku z tym, że barwnika we włosie oraz cebulce jest więcej niż w skórze, to urządzenie może w miarę selektywnie zadziałać właśnie na włosy.

Odradzam korzystania z urządzenia IPL, jeśli pragniemy pozbyć się owłosienia na stałe. Jest on za słaby i w związku z tym nieskuteczny. Słabość wiąże się z faktem, że IPL ( Intense pulsed light/ intenstywne pulsujące źródło światła) emituje różnej długości fale we wszystkich kierunkach. To szerokie spektrum światła pochłaniane jest nie tylko przez melaninę, ale również przez inne struktury skóry. Rezultaty jakie można początkowo obserwować na skórze są tylko i wyłącznie efektem czasowego osłabienia cebulek, a nie ich likwidacji. Oznacza to, że włoski prędzej czy później odrosną.

Najpopularniejszym i najbardziej skutecznym urządzeniem jest laser diodowy. Emituje on wiązkę światła o długości fali 810nm. Jest ona dobrze i dość wybiórczo absorbowana przez melaninę. Promieniowanie lasera zamieniane jest na energię cieplną, która nieodwracalnie niszczy cebulkę włosa. Włosy ciemne i grube usuwają się najlepiej, natomiast Laser Palomar Vectus radzi sobie również z włosami jasnymi! Należy się jednak uzbroić w cierpliwość. Zabieg wykonywany jest na skórze bardzo dokładnie ogolonej, w innym wypadku energia lasera skoncentruje się we włosie na powierzchni, a nie zadziałamy do wewnątrz cebulki. Po zabiegu włoski rosną jeszcze przez ok.2 tygodnie, następnie zaczynają wypadać. Do całkowitego pozbycia się owłosienia potrzebna jest seria zabiegów.

Depilacja laserowa to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów w naszym salonie. Jest ona zabiegiem estetycznym, aczkolwiek są sytuacje, kiedy istnieją do niej wskazania medyczne. Dermatolodzy polecają laserowe usuwanie owłosienia szczególnie w przypadku skłonności do wrastania włosków czy nawracających zapaleń mieszków włosowych. Depilacja laserowa pozwala na pozbycie się problemu, a przy okazji zbędnego owłosienia.