Skip to main content

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

Beauty Summer -10% OFF

szukaj
0

…minęło już wystarczająco dużo czasu od ostatniego opalania.

W przypadku depilacji laserowej warto zadbać o to, by depilowana strefa nie była opalona. Opalenizna to jedno z największych przeciwskazań depilacji laserowej, ponieważ zawarta w opalonej skórze melanina absorbuje działającą na melaninę włosów energię termiczną lasera. Rezultatem mogą być przebarwienia i dość bolesne poparzenia skóry. Zmniejszona precyzja lasera to również zmniejszona efektywność zabiegu, co skutkuje przedłużeniem całej terapii.

Jasna, nieopalona skóra jest nienarażona na moc lasera, który celnie pochwyci melaninę z włosów i szybko pozbędzie się zbędnego owłosienia. Zaleca się więc, by unikać opalania skóry poddawanej zabiegowi co najmniej na 3 tygodnie przed wizytą w klinice. Ile czasu minęło od Twojego ostatniego opalania?

…w czasie przeprowadzania serii zabiegów, lepiej unikać słońca.

Aby zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo i szybką regenerację skóry po zabiegu depilacji laserowej, należy unikać eksponowania ciała na słońcu zarówno w trakcie terapii, jak i po jej zakończeniu. Szkodliwe promienie UV, na które narażone jest ciało podczas opalania, ale też zwykłego funkcjonowania, są jeszcze bardziej niebezpieczne dla skóry poddawanej zabiegom depilacji. Powodują powstawanie przebarwień i poparzeń skóry, a w efekcie nieestetyczny wygląd.

Jesień to pora idealna na rozpoczęcie serii zabiegów depilacji laserowej. W chłodniejszym sezonie jesteśmy mniej narażeni na słońce, nie spędzamy tak dużo czasu na zewnątrz i prowadzimy spokojniejszy tryb życia niż latem. I dlatego terapia laserowa przebiega szybko, sprawnie i bez ryzyka.

…odpowiednio zaplanowana w czasie depilacja to gładkie i piękne ciało na lato!

Depilacja laserowa jest skuteczna pod warunkiem przeprowadzenia serii regularnych zabiegów. Zazwyczaj, aby całkowicie pozbyć się niechcianego owłosienia, należy wykonać ok. 6-8 terapii, w odstępach co 8-10 tygodni. Nie da się ukryć, że cały proces jest dość długotrwały i wymaga pewnych poświęceń. Jeśli zależy Ci na pięknym ciele na wakacje, nie możesz zwlekać z decyzją na kilka tygodni przed zaplanowanym wyjazdem, ponieważ w tak krótkim czasie nie osiągniesz pożądanych efektów.

Prawidłowo zaplanowana terapia trwa nawet 6 miesięcy. Warto więc myśleć o rozpoczęciu zabiegów jesienią i zimą, by spokojnie zdążyć z jej realizacją i móc cieszyć się jej efektami latem.

Mądre i przemyślane planowanie to clue idealnie gładkiej i pięknej skóry a jesień to najlepszy czas na podjęcie decyzji o depilacji laserowej. Przeprowadzenie jej w tym okresie to gwarancja bezpieczeństwa i zwiększona skuteczność zabiegu, ale również pewność, że osiągniesz fenomenalne rezultaty nim znów zrobi się ciepło i słonecznie.