Skip to main content

Kup Voucher na Dzień Mamy ♥♥♥

Kup Voucher na Dzień Mamy ♥♥♥

Kup Voucher na Dzień Mamy ♥♥♥

Kup Voucher na Dzień Mamy ♥♥♥

Kup Voucher na Dzień Mamy ♥♥♥

Kup Voucher na Dzień Mamy ♥♥♥

Kup Voucher na Dzień Mamy ♥♥♥

Kup Voucher na Dzień Mamy ♥♥♥

szukaj
0

Witajcie!

W kalendarzu zawitał nam wrzesień. Po okresie odpoczynku i ładowania sił, wracamy pełni sił do swoich obowiązków, ale na pewno też z lekką tęsknotą za przemijającym już latem. Jednak myślę, że intensywne promieniowanie słoneczne większości z nas zasponsorowało jakąś pamiątkę z wakacji na naszej skórze. Suchość i szorstkość skóry oraz widoczne naczynka i przebarwienia to na pewno jedna z nich. Jednak pamiętajmy, że ze wszystkim możemy sobie poradzić przy odrobinie chęci. Pomoże nam w tym intensywna pielęgnacja domowa oraz odpowiednie zabiegi w gabinecie kosmetycznym.

 

A więc o czym powinniśmy pamiętać?

ZŁUSZCZANIE

Po powrocie z wakacji najchętniej chcielibyśmy, aby nasza złocista opalenizna utrzymywała się jak najdłużej, więc unikamy peelingów szerokim łukiem. Jest to duży błąd!
Jeśli zbyt długo zwlekamy ze złuszczaniem, nasza skóra po kilku dniach sama zacznie się złuszczać i jej koloryt stanie się nierównomierny. Oczywiście peelingu nie wykonujemy na mocno podrażnioną skórę. Jeśli przesadziliśmy z kąpielami słonecznymi warto poczekać, aż skóra się uspokoi i dopiero wtedy możemy wykonać delikatny peeling. Dla dobrych efektów na skórę twarzy polecam wykonywać peeling enzymatyczny, który skutecznie usunie martwe komórki naskórka, ale nie spowoduje dodatkowego podrażnienia. Na przesuszoną okolicę łokci i kolan możemy wybrać peeling ziarnisty. Peelingi możemy wykonywać 1-2 razy w tygodniu. Możemy również wybrać bardziej profesjonalną opcję i przyjść do gabinetu kosmetycznego na peeling kawitacyjny, który usunie martwe komórki warstwy rogowej oraz nawilży naszą skórę i pozostawi ją bardziej promienną.

Po etapie złuszczania skóra przygotowana jest na etap

WCHŁANIANIA

Złuszczona skóra będzie lepiej przepuszczać składniki aktywne w głąb skóry. Może być to np. witamina C, która ma świetne działanie rozjaśniające, przeciwstarzeniowe oraz antywolnorodnikowe.

 

Koniecznie musimy pamiętać aby stale

NAWILŻAĆ

skórę. Ważne aby mieć odpowienie kremy na dzień oraz na noc, które pomogą nam pozbyć się uczucia szorstkości i ściągniecia. Znajdźcie też chwilę na nałożenie nawilżającej maseczki na twarz, szyję oraz dekolt przynajmniej raz w tygodniu. W gabinecie kosmetycznym pomogą nam zabiegi z kwasami, peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja czy mezoterapia mikroigłowa.

Ja zachęcam również do najbardziej lubianych zabiegów Geneo oraz Endermolift. Świetnie poprawią kondycję skóry, ponieważ zawierają wszystkie etapy pielęgnacji skóry po lecie, a efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu. A co najważniejsze przez cały wrzesień możecie skorzystać z 20% zniżki na te właśnie zabiegi!

Jeśli jednak borykasz się z problemem rozszerzonych naczynek pamiętaj o możliwości pozbycia się pajączków podczas laserowego zamykania naczynek, które również możesz wykonać w naszej klinice.

Przebarwienia również nie muszą być Twoją pamiątką z wakacji. Posiadamy do walki z nimi mniej lub bardziej inwazyjne sposoby o których możemy porozmawiać na darmowych konsultacjach.

Pamiętaj także o zbadaniu niepokojących Cię znamion skórnych, ponieważ intensywne promienie słoneczne nie zawsze są dla naszej skóry rozkoszą. Zwróć uwagę na brzegi znamiona, kolor i kształt. Jeżeli znamię się powiększyło lub krwawi natychmiast zgłoś się do specjalisty!

Jesień jest idealna porą na rozpoczęcie intensywnej pielęgnacji skóry. A więc jeśli czujesz, że pora zadbać o siebie jest do dobry moment. Twoja skóra to doceni.


Pozdrawiam i zapraszam do naszej Kliniki

Kosmetolog Weronika Kwetniewska